Wtorek, 17. Lipiec 2018

Czarodziej trąbki zagra w Warszawie!

2017-09-05
19:30
2017-09-05
22:00
Zagrał hejnał na wieży Kościoła Mariackiego, występował ze Stingiem, współpracował z Arethą Franklin, Bobem Dylanem, czy Paulem Simonem. Jest zdobywcą prestiżowej nagrody Grammy sprzed czterech lat. Na swoim koncie ma też złote, platynowe i diamentowe płyty. Chris Botti, jeden z najbardziej znanych na świecie trębaczy jazzowych i kompozytorów, po raz kolejny przyjedzie do Polski. Koncerty artysty zaplanowano we wrześniu w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie. Promotorem jego polskiego tournée będzie agencja Prestige MJM.

Jest jednym z najbardziej docenianych instrumentalistów. Pierwszy sukces przyszedł w 2004 roku, zaraz po wydanym albumie „When I Fall In Love”, który przez krytyków został bardzo dobrze przyjęty. Od tego momentu wkradł się w łaski także  odbiorców muzyki popowej. A wszystko przez to, że Chris Botti nie zamyka się jedynie w jazzie, a twórczość, którą prezentuje, wykracza daleko poza jeden gatunek. To wszystko sprawia, że fani Chrisa Bottiego rozsiani po całym świecie, zapełniają wszystkie areny koncertowe. Popularność spowodowała, że jego albumy sprzedają się w milionach egzemplarzy, a nazwisko trębacza można także zobaczyć na wielu albumach i zbiorach wraz z innymi artystami, czy także na ścieżkach do muzyki filmowej.

W ciągu ostatnich trzydziestu latach Chris Botti współpracował z największymi gwiazdami na całym świcie. Do tej elity zaliczają się: Sting, Lady Gaga, Michael Bublé, Aretha Franklin, Paul Simon, Steven Tyler, czy Frank Sinatra. Występował na największych scenach świata. Nagrał dziewięć albumów, z czego na ostatnim - „Impressions”, znalazły się jego interpretacje przebojów innych artystów, m.in. Luisa Armstrong, Janis Joplin, Michaela Jacksona, Judy Garland. Wersje Bottiego na trąbkę utworów „What A Wonderful World”, „Summertime”, „You Are Not Alone” czy „Over the Rainbow” nabrały zupełnie nowego wymiaru. Album został doceniony zarówno przez fanów, jak i krytyków, czego efektem było zdobycie przez Chrisa Bottiego nagrody Grammy w 2013 roku w kategorii „Best Pop Instrumental Album”. Wcześniej, aż czterokrotnie był do tej statuetki nominowany.

- Botti ma piękną, ciepłą barwę trąbki, znakomite poczucie melodii, oszczędny styl improwizacji oraz talent do grania bardzo różnych standardów. No i jak cudownie brzmi Preludium Nr 20 Chopina w jego interpretacji! - mówi Roman Rogowiecki, dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy. Czy usłyszymy w Polsce kompozycje rodzimego twórcy w wykonaniu amerykańskiego trębacza? Przekonamy się o tym za kilka miesięcy.

Chris Botti w trasie spędza 300 dni w roku. Grał z wieloma topowymi orkiestrami w największych i najlepszych salach koncertowych świata, od Carnegie Hall i Hollywood Bowl do Sydney Opera House i Real Teatro di San Carlo we Włoszech. Chris Botti ma także rzesze fanów w Polsce. Sam mówi, że bardzo lubi grać w naszym kraju, dlatego tak często do niego wraca. W samych superlatywach wyraża się też o tutejszych fanach i podkreśla, że polska publiczność jest najlepsza na świecie!

W tym roku w Polsce trębacz wystąpi w trzech miastach, a towarzyszyć mu będzie kilkunastoosobowy zespół. 

- Chris Botti podczas koncertów wykona zapewne zarówno nastrojowe pieśni z repertuaru Andrei Bocellego, jak i energetyczne utwory jazzowe i rockowe. Jednym słowem wszystko to, za co kocha go polska publiczność. To z cała pewnością będą koncerty z niepowtarzalną atmosferą i wielkim muzycznym kunsztem artysty – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która będzie organizatorem polskiej trasy koncertowej amerykańskiego czarodzieja trąbki.

Trasa koncertowa Chrisa Bottiego w Polsce przewiduje występy w trzech miastach: 5 września – hala COS Torwar w Warszawie,  6 września – Hala Stulecia we Wrocławiu oraz 7 września – hala Arena Azoty w Szczecinie. Bilety na wszystkie wymienione wydarzenia będzie można nabywać od piątku, 12 maja, od godziny 10:00, poprzez strony www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik.


Amerykański tenor i wokalistka zaśpiewają u boku Chrisa Bottiego!

Słynny amerykański tenor i wokalistka występująca niegdyś z Whitney Huston pojawią się u boku Chrisa Bottiego podczas jego polskich koncertów we wrześniu. Nie będą to więc jedynie widowiska instrumentalne. Taka różnorodność gwarantuje wydarzenia na najwyższym poziomie. Artysta ze swymi muzykami odwiedzi Warszawę, Wrocław i Szczecin.

Koncerty Chrisa Bottiego w Polsce odbędą się za trzy tygodnie. Wybitny trębacz nie przyjedzie do Polski sam! Towarzyszyć mu będą także – co może być zaskoczeniem – wokaliści.
Sy Smith jest piosenkarką poruszającą się w stylistyce R&B. Należała do zespołu niezwykle popularnego programu telewizyjnego „The Tonight Show” w USA w czasach, kiedy prowadził go Jay Leno. Wspomagała też wokalnie Whitney Huston, czy Macy Grey. Sy ma ciepłą, zmysłową barwę głosu, sprawnie porusza się w improwizacyjnych solówkach. Od kilku lat należy do stałej ekipy w zespole Bottiego. Śpiewała piosenkę „Look of Love” m.in. w słynnym już koncercie w Bostonie uwiecznionym na DVD. Obok Sy, na koncercie Chrisa Bottiego śpiewać będzie także Jonathan Johnson. Jego stylistyka to zupełnie odmienny biegun, ponieważ muzyk jest... tenorem! Dał się poznać z brawurowego wykonania wspólnie z trębaczem słynnych pieśni „Time to say goodbay” czy „Nessun Dorma”. Całkiem możliwe więc, że jeśli w składzie na polskie występy znalazł się również młody śpiewak, usłyszymy i te utwory!
Wokalnie w czasie koncertów wspomagać będzie Chrisa także Rachel Eckroth. Artystka gra na klawiszach, a także śpiewa. Łączy jazz z brzmieniem elektronicznym. Jej muzyka wychodzi daleko poza tradycyjną muzykę instrumentalną, nie stroni od improwizacji i różnych efektów syntezatorów. Na swoim koncie ma dwie solowe płyty – w pierwszej porusza się w obrębie jazzu, a w drugiej – szybuje w kierunku R&B i popu. Dzisiaj muzyka Rachel to połączenie jazzu, popu i eksperymentalnego indie rocka. W kręgach muzycznych ma już uznaną markę. Od kilku sezonów towarzyszy trębaczowi.

Polskie koncerty Chrisa Bottiego obejmują występy w trzech miastach: Warszawa – 5 września, COS Torwar, Wrocław – 6 września, Hala Stulecia oraz Szczecin – 7 września, Azoty Arena. Wejściówki na te wydarzenia można nabywać za pośrednictwem stron www.bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju. Promotorem polskiej trasy trębacza jest agencja Prestige MJM.

Otarcie bram na hali COS Torwar: 19:30
Konsert: 20:30

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 2011