Wtorek, 17. Lipiec 2018

Puchar Świata Taekwondo Olimpijskie

W weekend 16-17 września halę COS TORWAR wypełnią niesamowite emocje sportowe związane z rywalizacją w Pucharze Świata.
1

Taekwondziści w Warszawie rywalizować będą w aż 56 kategoriach wagowych - seniorzy w 16, kadeci i juniorzy w 20 kategoriach - walki w formule full contact.

W sumie do zdobycia w stolicy będą aż 224 medale, a walczyć o nie będzie 1050 zawodników z 42 krajów. Do Warszawy przyjadą m.in. reprezentanci Arabii Saudyjskiej, Białorusi, Czech, Egiptu, Francji, Iraku, Izraela, Serbii, Niemiec, Ukrainy czy Wielkiej Brytanii. Na oktagonach nie zabraknie oczywiście również reprezentantów Polski, w tym silnie reprezentowanej Warszawy. Na matach będzie można m.in. zobaczyć Aleksandrę Krzemieniecką i Patrycję Adamkiewicz które zaledwie kilka tygodni temu wróciły z tytułami Akademickich
v-ce mistrzyń Świata.

Turniej rozgrywany będzie na ośmiu matach, przy użyciu sprzętu najnowszej generacji, a w walkach rozstrzygać będzie 60 sędziów z całego świata. Sędzią głównym turnieju będzie Chakir Chelbat, dyrektor komisji sędziowskiej światowej federacji World Taekwondo.

Wstęp na turniej jest niebiletowany a dla tych, którzy nie będą mogli przybyć na COS Torwar (ul. Łazienkowska 6a) przygotowano transmisję on-line, która dostępna będzie pod adresem www.warsawcup.com.

Nie zabraknie również atrakcji dla kibiców. W sobotę, 16 września, równolegle z turniejem odbędzie się „sobota z taekwondo” - wydarzenie promujące taekwondo olimpijskie. Wśród przygotowanych na ten dzień atrakcji organizatorzy zapowiadają m.in. „wyzwania” warszawskich olimpijczyków, otwarte treningi taekwondo dla dzieci i sporo niespodzianek związanych z dyscypliną i kulturą koreańską.

WSTĘP WOLNY!

 

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 846