Poniedziałek, 25. Marzec 2019

Atrakcyjna strefa COS na Pikniku Olimpijskim

Zdjęcie wydarzenia

W sobotę 9 czerwca w Warszawie odbył się 20. Piknik Olimpijski. Nie mogło na nim zabraknąć Centralnego Ośrodka Sportu, który dla swoich gości przygotował wiele niespodzianek w specjalnej strefie.

Każdy, kto przybył do strefy  Centralnego Ośrodka Sportu otrzymał identyfikator, na którym znajdowała się mapa Polski z siedmioma polami do uzupełnienia, odpowiadające sześciu Ośrodkom Przygotowań Olimpijskich zlokalizowanym we Władysławowie, Wałczu, Giżycku, Spale, Szczyrku i Zakopanem oraz jednemu polu związanym z halą COS Torwar i siedzibą główną całej instytucji w Warszawie. Zadaniem do wykonania było zapełnienie tych pustych miejsc naklejkami, które zdobywało się poprzez wykonanie sportowych czynności. Uczestnicy mierzyli się więc w naszej strefie z kilkoma dyscyplinami sportowymi: koszykówką, siatkówką, piłką nożną, piłką ręczną, pchnięciem kulą, wioślarstwem i strzelectwem. Ci odważniejsi mogli spróbować swoich sił w boksie i taekwondo, którego tajniki zdradzała mistrzyni Europy do lat 21, brązowa medalistka Mistrzostw Europy seniorek i dziesiąta zawodniczka światowego rankingu – Aleksandra Krzemieniecka. Po zebraniu wszystkich siedmiu naklejek każdy uczestnik otrzymywał gadżety ufundowane przez COS. Na specjalny komplet wszystkich gadżetów mogli liczyć najwięksi fani sportu, którzy brali udział w konkursach specjalnych o tematyce sportowej.

Na odwiedzających strefę COS czekały także atrakcje, takie jak: kanapa z kolei linowej, która na co dzień wywozi turystów na Skrzyczne, wystawa nart skokowych wielu wybitnych skoczków narciarskich m.in. Wojciecha Fortuny, Piotra Fijasa czy Adama Małysza.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie i tłumom zwiedzających strefę Centralnego Ośrodka Sportu podczas 20. Pikniku Olimpijskiego całe wydarzenie było bardzo udane pod względem aktywizacji młodzieży i promocji różnych dyscyplin sportowych. Dobra zabawa, która towarzyszyła odwiedzającym naszą strefę nieprzerwanie od początku do końca Pikniku, podobała się szczególnie najmłodszym, którzy nie tylko miło spędzili czas, ale i spróbowali swoich sił w wielu dyscyplinach sportu. Kto wie, może te kilka chwil spędzonych w strefie COS rozpali w tych młodych ludziach sportowy ogień, dzięki któremu już za kilka lat będą korzystać z Ośrodków Przygotowań Olimpijskich szlifując swoją formę przed najważniejszymi imprezami sportowymi.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili strefę Centralnego Ośrodka Sportu i do zobaczenia za rok!

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 4070