Wtorek, 26. Listopad 2024

Cavaliada Warszawa - zabawa w elitarnym gronie

2017-02-23
08:00
2017-02-26
18:00
Konie, których cena przewyższa wartość luksusowego samochodu, światowej sławy zawodnicy, bilety, które rozchodzą się na kilka tygodni przed wydarzeniem, a na trybunach celebryci i ludzie biznesu ? w Warszawie po raz szósty odbędzie się finał Cavaliady Tour. Jeździecki spektakl wyłoni trzech zawodników, którzy będą reprezentować Europę Centralną w Omaha w USA podczas Finału Pucharu Świata w skokach przez przeszkody.

Cavaliada jak Royal Ascot

Cavaliada Tour to cykl halowych jeździeckich zawodów autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką, odbywających się w trzech miastach: w Poznaniu, w Lublinie oraz w Warszawie. W hali warszawskiego Torwaru zawodnicy będą walczyć w konkursach dresażu, WKKW, powożenia, a także w skokach przez przeszkody, które są rozgrywane w randze Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. – Konkursy skokowe w Warszawie można porównać do eliminacji do piłkarskiego mundialu. Do finału mogą awansować tylko najlepsi – mówi Dominik Nowacki, dyrektor Cavaliady.

To nie tylko prestiżowe zawody sportowe, ale przede wszystkim spotkanie ludzi biznesu, polityki i celebrytów znanych z pierwszych stron gazet. Podobnie jak na sławnych na całym świecie wyścigach Royal Ascot, na Torwarze pojawia się śmietanka towarzyska stolicy. Najważniejsi goście obserwują rozgrywki jeździeckie w komfortowych lożach VIP. – Rezerwują je przede wszystkim klienci biznesowi, którzy w niepowtarzalnej i prestiżowej atmosferze spędzają czas ze swoimi gośćmi. Stoliki znajdują się przy samym parkurze, dzięki temu goście VIP mogą się cieszyć doskonałymi warunkami do oglądania sportu – zdradza Tomasz Kobierski, przewodniczący komitetu organizacyjnego Cavaliady.

Ważną częścią imprezy jest program rozrywkowy, w ramach którego publiczność ogląda wywołujące dreszcz emocji konkursy sportowe, widowiska teatralne i pokazy z udziałem koni. W programie znajdą się występy husarii, pokazy woltyżerki, prezentacja koni czystej krwi arabskiej z polskiej hodowli, a także prezentacje ogierów zimnokrwistych. Każdy wieczór Cavaliady to inny konkurs, przygotowany specjalnie, po to by bawić publiczność. - W czwartek w konkursie „Potęga Skoku” zawodnicy prześcigają się w wysokości pokonywanych przeszkód. To jest prawdopodobnie najbardziej emocjonujący konkurs Cavaliady. W piątek w równoległym konkursie ścigają się zespoły kobiet i mężczyzn w ramach konkursu Venus kontra Mars. Na parkurze przy gorącym aplauzie publiczności miesza się nuta flirtu i rywalizacji. W sobotę atrakcją wieczoru jest konkursu Speed&Music, rozgrywany w rytmie najnowszych hitów muzycznych. Niedziela to z kolei dzień finałów i konkurs Grand Prix – wymienia Nowacki. W sprzedaży wciąż są bilety na konne show na czwartek, piątek i niedzielę.

- Wejściówki na sobotę oraz karnety cieszyły się bardzo dużą popularności i zostały już wyprzedane. Nie warto więc zwlekać z ich kupnem – wyjaśnia dyrektor Cavaliady. Wejściówki na Cavaliadę można kupić w przedsprzedaży przez internet na platformie Tixer, Ticket Pro, w kioskach Ruchu, sklepach Empik, Saturn i MediaMarkt.

Topowi zawodnicy
W Warszawie zaprezentują się najlepsi zawodnicy Ligi Europy Centralnej, którzy zdobywali już najwyższe trofea na arenach Cavaliady. Wśród nich m.in. Ales Opatrny, wielokrotny mistrz Czech i laureat nagrody sponsorowanej przez markę luksusowych szwajcarskich zegarków „Rolex One to Watch”, przyznawanej przez Światową Federację Jeździecką za największy awans w rankingu. Opatrny jest zwycięzcą Grand Prix Cavaliady w Lublinie. Na Torwarze będzie też tegoroczny lider z Poznania - reprezentant Luksemburga Marcel Ewen. Skoczek sięgnął po zwycięstwo na ogierze ze stajni Prezydenta Azerbejdżanu Elchin’a Guliyev’a. Nie zabraknie Jarosława Skrzyczyńskiego, obecnie najlepszego polskiego zawodnika według rankingu FEI, który podczas zeszłorocznej Cavaliady w Warszawie zdobył Grand Prix i tytuł najlepszego zawodnika Cavaliady Tour.


Konie z rodowodem
Ogiery, klacze i wałachy startujące na Cavaliadzie to prawdziwa arystokracja. Ich rynkowa wartość oscyluje średnio w granicach od 250 do 300 tysięcy euro. Każdy koń ma swojego luzaka, który go pielęgnuje od wczesnych godzin porannych, dba o jego kondycję i dietę. Konie korzystają z usług fryzjerskich, są golone i mają układane grzywy. Opiekunowie wykonują im specjalne masaże sportowe, zabiegi z użyciem derki elektromagnetycznej i akupunkturę. Końskie spa obejmuje też regeneracyjne naświetlania, a nawet krioterapię. Kluczową rolę odgrywa też odpowiednio zbilansowana roślinna dieta wspomagana zdrowymi tłuszczami. Ich posiłki opierają się na produktach zbożowych. Konie, podobnie jak wyczynowi sportowcy, otrzymują też odżywki i suplementy diety.

Luksusowe koniowozy w miasteczku Cavaliady
Zawodnicy biorący udział w Cavaliadzie, pochodzą z kilkunastu krajów świata. Często dużym wyzwaniem logistycznym jest dla nich przewiezienie koni na zawody. Zwierzęta muszą mieć zapewnione komfortowe i bezpieczne warunki. Cavaliadowe miasteczko pełne jest luksusowych koniowozów, wyposażonych w systemy monitorowania temperatury, antypoślizgowe maty i udogodniania dla pasażerów, którzy często nocują w pojazdach. Te najbardziej ekskluzywne można porównać do jachtów lub pięciogwiazdkowych hoteli, wyposażonych w salony wypoczynkowe z telewizorami i meblami obitymi skórą oraz kuchnie z wbudowanym ekspresem do kawy, chłodziarką na wino, a nawet kostkarką do lodu. Na czas zawodów konie nocują w specjalnie na tę okazję zbudowanych stajniach sportowych, pilnowanych przez całą dobę.

Święto jeździeckiej mody
Cavaliada to też święto jeździeckiej mody. Zawodnicy startujący w imprezie muszą przestrzegać restrykcyjnych zasad autoprezentacji podczas konkursów. Dresażyści pojawiają się na parkurze we frakach i toczkach, a skoczkowie są obowiązkowo ubrani w białe bryczesy, elegancką marynarkę i oficerki. Sportowcy wyznaczają trendy w jeździeckiej modzie, a publiczność bacznie je obserwuje.
- Cavaliadzie towarzyszą targi sprzętu jeździeckiego, na których wystawcy prezentują swoją ofertę sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Na stoiskach można nabyć modne stroje jeździeckie, wykonywane przez rzemieślników akcesoria jeździeckie i przedmioty artystyczne, które ozdobią dom miłośnika koni – rzeźby, malarstwo i grafikę - mówi Tomasz Kobierski. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

Dodatkowych informacji udziela:

Karolina Nawrot
tel. +48 603 412 555
e-mail: karolina.nawrot@mtp.pl

Hanna Zalewska
kom. +48 691 021 928
e-mail: hanna.zalewska@mtp.pl

Inne wydarzenia

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 3674