Poniedziałek, 25. Marzec 2019

XIX Warsaw Judo Open

Plakat XIX Warsaw Judo Open

XIX Warsaw Judo Open to największy turniej Judo w Polsce dla młodzieży w wieku 11-19 lat, Oficjalny Puchar Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (turniej selekcyjny do Kadr Narodowych). Współfinansowany przez m.st. Warszawy. W pełni elektronicznie prowadzony na 10 matach w największej hali sportowo-widowiskowej w Warszawie oraz jedyny w Polsce turniej z obozem treningowym po turnieju organizowanym w hotelu.

Warsaw Judo Open to największy w Polsce turniej, który jest prowadzony całkowicie elektronicznie dzięki wykorzystaniu fińskiego programu JudoShiai. Każdy zawodnik otrzymuje identyfikator z kodem kreskowym, którym legitymuje się przy weryfikacji wagi oraz przed każdą walką. Wagi podłączone są do komputera, aby wyeliminować błędy oraz przyspieszyć proces ważenia zawodników (dzięki temu zważenie 300 osób to ok 30 min). Wszystkie walki rejestrowane są przez kamery obsługiwane przez sędziów klasyfikatorów, a wyniki oraz transmisja video z walk medalowych są dostępne on-line na stronie turnieju.

Widownia na ponad 4800 osób oraz wielkość hali Torwar I zapewnia komfort nie tylko zawodnikom (10 mat), ale też wszystkim rodzicom oraz sympatykom judo, którzy 30 września i 1 października odwiedzą turniej (wstęp wolny). Ostatni weekend września to dzięki Warsaw Judo Open prawdziwe święto Judo w Warszawie.

W 2017 roku, Warsaw Judo Open odbędzie się po raz 19. To największy turniej Judo w Polsce. Od 2009 roku oficjalny Puchar Polski dla Juniorów i Juniorów Młodszych. Turniej prowadzony według europejskich standardów. Głównym organizatorem turnieju jest Uczniowski Klub Judo „Ryś” z Ursynowa. Współorganizatorem turnieju jest Centralny Ośrodek Sportu. Turniej współfinansowany ze środków m.st. Warszawy. Uzupełnieniem turnieju jest 3 dniowy, międzynarodowy obóz szkoleniowy w Hotelu Gromada Warszawa Lotnisko.

„Zaczęliśmy 19 lat temu w małej sali gimnastycznej z dwoma matami. Od samego początki z wizją największego i najsilniejszego turnieju judo w Polsce. Od trzech lat turniej organizujemy na największej hali w Warszawie, a WJO to aktualnie jedna z czołowych imprez Judo w Europie” - mówi Cezary Borzęcki, prezes Uczniowskiego Klubu Judo „Ryś” z Warszawskiego Ursynowa, organizatora XV Warsaw Judo Open.

„W 2016 roku w Warsaw Judo Open wystartowało 1396 zawodników obu płci z 29 państw i aż 245 klubów. Turniej już po raz siódmy odbędzie się na Hali Torwar, na 10 matach. Wielkość hali oraz specjalny podest pod matą do walk o medale nadają turniejowi wyjątkowy charakter. W tym roku oficjalnym hotelem jest Hotel Sangate Airport, gdzie po turnieju organizujemy trzydniowy obóz szkoleniowy na 1000m2 maty w sali konferencyjnej” – mówi Szymon Fuks, dyrektor Warsaw Judo Open.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 660