Piątek, 26. Kwiecień 2024

Polska zdobyła dwa pierwsze medale podczas Mistrzostw Europy w zapasach na hali COS Torwar

Medaliści Mistrzostw Europy w zapasach

Krzysztof Bieńkowski zdobył w Warszawie srebrny medal mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym. W finale kategorii do 65 kg przegrał z Rosjaninem Zagirem Szakijewem 2:13. Z kolei w kategorii do 97 kg. brązowy medal zdobył Radosław Baran.

Bieńkowski, zawodnik AKS Białogard, pokonał w drodze do finału Białorusina Andrieja Bekreneua, Bułgara Ruhana Rasima oraz Mołdawianina Maksima Sacultana.Ten ostatni zdobył brązowy medal, podobnie jak reprezentant Azerbejdzanu Ali Rahimzade.

Srebro Krzysztofa Bieńkowskiego, to pierwszy medal reprezentantów Polski na tej imprezie.

Rywalizujący w kategorii 97 kg Radosław Baran wywalczył brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym. W swoim ostatnim pojedynku Baran pokonał reprezentującego Ukrainę Muraziego Mchedlidze 8:1.

Drugi brązowy medal w tej kategorii zdobył Gruzin Elizbar Odikadze. Po złoto sięgnął Rosjanin Alichan Żabraiłow, a srebro zdobył Turek Suleyman Karadeniz.

Radosław Baran nie dał najmniejszych szans w pojedynku o brąz Muraziemu Mchedkidzejemu reprezentującego Ukrainę i wygrał pojedynek wynikiem 8:1.

Reprezentant Polski rozpoczął mistrzostwa od ćwierćfinały w którym pokonał reprezentanta w Bułgarii 5:3,a w półfinale przegrał z późniejszym złotym medalistą z Rosji, Alihanem Żabraiłowem.

W trzecim dniu rywalizacji zostaną wyłonieni medaliści w pozostałych kategoriach wagowych 61, 74, 86, 92, i 125 kg.